HEMEN ARA

0546 582 86 09

info@istanbulklimaservisim.com

Açılış saatleri

7 / 24 Acil Klima Hizmeti

Cartel Klima Servisi  Montajı olarak servisi verdiğimiz bölgeler aşağıda listelenmiştir.

CARTEL KLİMA ARIZA KODLARI YENİ SERİ

L 2 iç ünite sıcaklık sensör arızası

Cartel L 3 iç ünite boru sensör arızası

L 5 iç ünite fan

E 4 bu kod aslında komple dış üniteyi kapsar nedir fan ,kompresör, 4 yollu vana

Klimanızın kumanda modeli kapaklı ise; kumandanın sağ üst köşede yer alan açma/kapama düğmesine basın. Kumanda kapağını açtığınızda sol tarafta yer alan ve “kar tanesi, siyah üçgen, damla, güneş” sembolleri ile gösterilen düğmeye kumanda ekranına ”güneş” sembolü gelene kadar birkaç kez basın. Güneş şekli geldiğinde klima ısıtma konumuna alınmış olur. Aşağı ve yukarı şeklindeki sıcaklık ayar tuşlarına basarak sıcaklığı arttırabilirsiniz. İç üniteden “bip” şeklinde sinyal sesi geldiğinde klimanın ön panelinde en sağda bulunan ikinci lamba yanar. Bu lamba söndükten sonra klima sıcak hava üflemeye başlar.

Klima kumandanızın modeli kapaksız ise açma/kapama düğmesine basıp kumandayı açın. Isıtma konumu için kumanda ekranında “güneş” sembolü gözükecek şekilde “Mode” tuşuna basın. Aşağı ve yukarı şeklindeki sıcaklık ayar tuşlarına basarak sıcaklığı arttırabilirsiniz. İç üniteden “bip” şeklinde sinyal sesi geldiğinde klimanın ön panelinde en sağda bulunan ikinci lamba yanar. Bu lamba söndükten sonra klima sıcak hava üflemeye başlar. Cartel Klima Servisi İstanbul genel servis hizmeti vermekteyiz.

Klima kumandanızın orta kısmında yer alan açma/kapama düğmesine basın. Sol tarafta yer alan “Mod” tuşuna basarak ısıtma moduna alın. Kumanda ekranında ‘’güneş’’ sembolü gözüktüğünde aşağı/yukarı ok tuşları ile istediğiniz sıcaklık derecesini seçebilirsiniz. Ayrıca kumandanın “Hızlı” tuşuna basıp ekranda ”PO” yazısını gördüğünüzde hızlı ısıtma özelliğine alabilirsiniz. Bu sayede klimanızın ısıtmasını daha çabuk hissedebilirsiniz.

Klima Tamiri 2021